Forsen Forte z Walerianą | Olimp Laboratories Sp. z o. o.
Produkty Olimp Premium Club   Przejdź do sklepu
wstecz
Forsen Forte z Walerianą

 


Forsen® Forte z Walerianą

Suplement diety

30 kapsułek

przejdź do sklepu


Forsen® Forte z Walerianą zawiera kompozycje ekstraktów roślinnych wspomagających zdrowy sen, uzupełniony o niacynę, ryboflawinę i witaminę B6.

Waleriana (kozłek lekarski) wspiera dobre samopoczucie psychiczne w przypadku napięcia i stresu, pomaga w radzeniu sobie ze stresem dnia codziennego, ułatwia zasypianie oraz pomaga w zachowaniu fizjologicznego snu.

Melisa działa odprężająco i wyciszająco w stanach niepokoju i napięcia emocjonalnego, przyczynia się do dobrego i spokojnego wypoczynku oraz poprawy jakości snu. W podwójnie zaślepionym randomizowanym badaniu, w którym połączono suplementację waleriany i melisy wykazano bezpieczeństwo takie połączenia, a liczba osób zgłaszająca poprawę jakości snu była istotnie wyższa w grupie eksperymentalnej w porównaniu do grupy placebo (33% vs 9%; p=0,04) [1].

Rumianek wpływa na utrzymanie dobrego samopoczucia psychicznego i fizycznego, a także wspomaga zdrowy sen.

Niacyna, ryboflawina i witamina B6 pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego oraz przyczyniają się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia.

Piśmiennictwo:
1. Cerny A, Schmid K. Tolerability and efficacy of valerian/lemon balm in healthy volunteers (a double-blind, placebo-controlled, multicentre study). Fitoterapia. 70(3)(1999):221-8.

Informacja żywieniowa 1 kapsułka *RWS
Ekstrakt z korzenia kozłka lekarskiego (Valeriana officinalis L.) 300 mg #
Ekstrakt z liści melisy (Melissa officinalis L.) 200 mg #
EEkstrakt z koszyczka rumianku (Matricaria recutita L.) 100 mg #
Niacyna 16 mg 100%
Ryboflawina (wit. B2) 1,4 mg 100%
Witamina B6 1,4 mg 100%


*RWS - referencyjna wartość spożycia.

Składniki:
ekstrakt z korzenia kozłka lekarskiego (Valeriana officinalis L.), ekstrakt z liści melisy (Melissa officinalis L.), ekstrakt z koszyczka rumianku (Matricaria recutita L.), substancja wypełniająca – celuloza mikrokrystaliczna; amid kwasu nikotynowego – niacyna, substancje przeciwzbrylające – sole magnezowe kwasów tłuszczowych, dwutlenek krzemu; chlorowodorek pirydoksyny – witamina B6, ryboflawina – ryboflawina (wit. B2), kapsułka (składniki otoczki – żelatyna).

Zalecana dzienna porcja: osoby dorosłe 1 kapsułka, najlepiej na około 30 minut przed snem lub inaczej po konsultacji z lekarzem. Kapsułkę należy popić odpowiednia ilością wody (min. 100 ml). Nie należy przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.

Uwaga: produkt nie powinien być spożywany w przypadku stosowania leków o działaniu uspokajającym, nasennym, przeciwlękowym i przeciwpadaczkowym. Nie stosować u dzieci, kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią oraz w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu. W okresie stosowania produktu nie należy spożywać alkoholu. Po spożyciu nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać urządzeń mechanicznych. Nie używać jednocześnie innych preparatów zawierających znajdujące się w produkcie składniki roślinne.

Suplement diety dla osób dorosłych, dążących do uzyskania stanu odprężenia w sytuacjach stresu i napięcia, a dzięki temu łatwiejszego zasypiania

Warunki przechowywania: przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej, w szczelnie zamkniętych opakowaniach. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

OLIMP LABORATORIES Sp. z o. o.
Pustynia 84F
39-200 Dębica

Zobacz również